5 KM (HALK KOŞUSU)


Yarış Günü ve Saati: 3 Aralık 2017 Pazar günü sabah 10:00'da başlayacaktır.

Yaş Sınırı: 5 km (Halk Koşusu) koşusunda yaş sınırı aranmamaktadır.

Başvuru Tarihi: 29 Kasım 2017 tarihine kadar internet sitemizden başvuru yapılabilmektedir. (Yarış kontenjanının erken dolması durumunda son kayıt tarihi öne alınacaktır.)

Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli: 5 km (Halk Koşusu) ücretsizdir.

Kayıt Onayı:

Yarış Kuralları: Uluslararası Mersin Maratonu IAAF kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir.

Yarış ve Koşu Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleşecektir.

Katılımcılara Sunulacak Hizmetler: Katılımcılara hatıra madalyası ve t-shirt verilecektir.

Sunulacak Hizmetler;
• Koşu güzergâhında ihtiyaç noktaları
• Güzergah boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri

Not: Hatıra madalyası yarışmayı belirlenen zaman aralığı içinde tamamlayan kişilere verilecektir. Yarışma öncesi sadece çip ve göğüs numarası dağıtılacaktır.

Başlangıç Dizilişi: Her koşu başlangıcından 15 dakika önce koşucular nizami göğüs numaraları ile başlama noktasındaki yerlerini alacaklardır.

Göğüs Numarası: Göğüs numarası fuar alanında verilecektir. Göğüs numarası değiştirilmeksizin ve iyi görülecek şekilde koşu trikosunun ön tarafında taşınmak zorundadır ve başka kişilere verilemez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi, reklam baskısının bükülmesi, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.

Koşu Güzergahı Maraton güzergahı IAAF kurallarına (Jones Counter) göre ölçülmüş ve kabul edilmiştir.

Güzergah Kontrolü: Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilecektir.

Soyunma Kabini: Kıyafet değiştirme hizmeti start noktasında verilecektir.

Mesuliyet ve Sigorta: Yarışmalara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizasyon Komitesi her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul eder.

Sağlık Hizmetleri: : Parkur boyunca ilk yardım gerektiren durumlara anında müdahale etmek amacıyla ambulanslar ve sağlık personelleri görev yapacaktır. Parkur start noktasında acil durumlara müdahale edilebilmesi için sağlık çadırı bulunacaktır.

Tuvaletler: Start ve Finish noktasında kadın ve erkek portatif tuvaletleri hazır bulunacaktır.

Uyarılar:

Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı,göğüs numarası vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için sitemizi yeniden ziyaret ediniz.